1. Anasayfa
 2. Taşıt Kredisi

2022’de En Avantajlı Araç Kredisi Veren Bankalar Hangileri?


0

2022’de avantajlı araç kredisi veren bankalar lisesinde, Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası ilk 3’ü oluşturdu. Bu bankaları, Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım Bankaları izliyor. %1.50 ila %1.69 faiz oranı kapsamında 200 bin TL’ye kadar sıfır araç kredisi almak isteyenler, en avantajlı taşıt kredisi veren bankaların şubelerinden gerekli müracaatı gerçekleştirebilirler. Avantajlı araç kredilerinin özelliklerini ve başvurulara ilişkin ayrıntıları yazımızın devamından inceleyebilirsiniz.

Vakıfbank Avantajlı Araç Kredisi

Vakıfbank tarafından sunulan avantajlı taşıt kredisi maksimum 200 bin TL olarak alınabilir. Vakıfbank’ın 200 bin TL’lik taşıt kredisi %1.50 faiz oranı kapsamında kullanılır. Vakıfbank, 2022’de ödeme planına yansıttığı bu faiz oranı ile en avantajlı taşıt kredilerini veren bankalar listesinin başındadır.  Kredi 36 ay vade kapsamında kullanılabilir ve toplam geri ödemesi 310.489 TL olarak yapılır. Aylık ödeme planı taksitleri ise 8.596 TL olarak hesaplanmıştır. Sıfır araç alımı için kullanılan avantajlı taşıt kredisine Vakıfbank şubelerinden başvuru yapılır.

Halkbank Avantajlı Araç Kredisi

Avantajlı araç kredisi veren bankalar arasında Halkbank da bulunuyor. Halkbank avantajlı taşıt kredisi özellikleri şu yöndedir:

 • Kredi 200 bin TL’ye kadar talep edilebilir.
 • 200 bin TL’lik araç kredisi maksimum 36 ay vade seçimiyle alınır.
 • Her ay için ödenmesi gereken taksit tutarı 7.731 TL’dir.
 • Kredinin faiz oranı %1.59 olarak belirlenmiştir.
 • Kredinin 36 ay sonunda yapılacak toplam geri ödeme tutarı 279.360 TL’dir.

En avantajlı araç kredisi veren bankalar listesinde 2. Sırada olan Halkbank, %1.59 faiz oranı sayesinde dikkat çekmektedir.

Ziraat Bankası Avantajlı Araç Kredisi

Ziraat Bankası avantajlı araç kredisi 200 bin TL olarak 36 ay vade kapsamında kullanılabilir. Listenin üçüncü sırasında yer alan Ziraat Bankası araç kredisi %1.59 faiz oranı kapsamında kullanılır. Aylık ödeme planı taksitleri 7.731 TL olan kredinin toplam geri ödemesi 279.360 TL’dir. Avantajlı krediye Ziraat Bankası şubelerinden başvuru yapılmaktadır.

2022’de En Avantajlı Araç Kredisi Veren Bankalar Hangileri?
2022’de En Avantajlı Araç Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Ziraat Katılım Avantajlı Araç Kredisi

Ziraat Katılım Bankası’nın 200 bin TL limitli araç kredisi en avantajlı taşıt kredileri listesinde 4. Sırada yer alıyor. Kredi %1.61 faiz oranı ile sunulurken, toplam geri ödemesi 280.441 TL şeklinde talep edilir. 36 ay vade kapsamında ödenen aylık taksitleri ise 7.761 TL olarak hesaplanmıştır.

Vakıf Katılım Avantajlı Araç Kredisi

Avantajlı araç kredisi veren bankalar arasında bulunan Vakıf Katılım Bankası, 2022 yılında %1.69 faiz oranı üzerinden araç kredisi sunmaya devam ediyor. Maksimum 200 bin TL limitli araç kredisi çekmek isteyenler düşük faiz oranı yanında 36 ay vade imkanından yararlanabilirler. Kredi taksitleri için belirlenen tutar, 7.882 TL iken toplam geri ödeme tutarı ise 284.788 TL olarak hesaplanmıştır.

Avantajlı Araç Kredisi Başvuru Şartları

Araç kredisi kullanmak isteyenler, bankaların belirlemiş olduğu şartlara uygunluk sağlamalıdırlar. Avantajlı araç kredisi başvuru şartları şu yönde belirlenmiştir:

 • 18 yaşını doldurmuş olma,
 • Gelir belgesi veya maaş bordrosu ile kanıtlanır düzenli gelire sahip olma,
 • En az 3 aylık kesintisiz devam eden sigorta ödemesine sahip olmak,
 • Araç peşinatını ödemeye uygun birikime sahip olmak,
 • Yasal takipte kredi ve kredi kartı borcunun bulunmaması,
 • Kredi notunun düşük olmaması,

Bu şartlara uyulması halinde avantajlı taşıt kredisine müracaat sağlamak mümkündür.

2022’de En Avantajlı Araç Kredisi Veren Bankalar Hangileri?
2022’de En Avantajlı Araç Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Avantajlı Araç Kredisi Başvuru Evrakları

Bankalar tarafından sunulan avantajlı araç kredilerine başvuru yapanları temin etmesi gereken evraklar:

 • TC kimlik kartı veya nüfus cüzdanı,
 • Gelir belgesi veya maaş bordrosu,
 • Alınacak araç sıfır kilometre ise proforma faturası,
 • Araç 2. El ise satıcıya ait son motorlu araç tescil ve trafik belgesi,
 • İkamet belgesi,

Yukarıda sıralanan taşıt kredisi başvuru belgeleri, şubelere teslim edilirken gerçek ve güncel bilgileri içermelidir.

Avantajlı Araç Kredisi Başvuru Adımları

Avantajlı araç kredisine başvuru yapmak isteyenler, Vakıfbank, Halkbank, Ziraat, Vakıf Katılım bankalarından herhangi birinin şubesine ziyaret gerçekleştirmelidirler. Şubelerdeki kredi departmanı müşteri temsilcilerine, taşıt kredisi başvuru evraklarını teslim etmelidirler. İşlem ardından avantajlı araç kredisi başvuru formunu kimlik ve gelir bilgileriyle doldurup, imzalayarak müracaatı tamamlayabilirler. Avantajlı araç kredisi veren bankalar, olumlu sonuç alan müşterilerine hesap açılışı gerçekleştirerek, kredi limitlerini ilgili hesaplara aktarmaktadır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir