1. Anasayfa
  2. Bankalar

Çocuk Hesabı Açılabilen Bankalar


0

Yeni doğmuş bebeklerinizden tutun da yetişmiş çocuklarınıza kadar bankalarda hesap açabilirsiniz. Böylece çocuğunuzun geleceğini garanti altına alarak onlar için birikim yapabilirsiniz. Bunun için sizlere fırsat sunan ve çocuk hesabı açılabilen bankalar da oldukça çoktur.

Çocuk Hesabı Açılabilen Bankalar Hangileri

Bankaların bu konuda iki şartı bulunmaktadır. Bunlar bankanın belirleyeceği yaş sınırları ve başlangıç yatırma tutarınızdır. Bu bankalar;

Çocuk Hesabı Açılabilen Bankalar
Çocuk Hesabı Açılabilen Bankalar

Denizbank: Denizbank Çocuk Birikim Hesabı açmanıza olanak sağlamaktadır. TL, Euro veya Dolar cinsinden yatırım yapabilirsiniz. Minimum 50 lira ile başlamanız gerekmektedir. Faiz oranları yıllık olarak belirtilmektedir.

Finansbank: Üç çeşit yatırma seçeneğiniz vardır; Altın, Mevduat Hesabı ve Hesap Fonu. Finansbank çocuk hesabınız için minimum 150 lira ile başlamanız gerekmektedir. Bu yatırım için yaş sınırlaması yoktur fakat belli bir süre yatırım yapılması gerekir. Mevduat hesabında 5 yıl, Altın ve Hesap Fonu içinse 3 yıl yatırıma devam edilmesi gerekmektedir.

Garanti Bankası: 0 ile 14 yaş aralığındaki çocuklarınız için yatırım yapabileceğiniz bir hesaptır. Çocuğunuz için isterseniz aylık olarak para yatırarak birikim yapabilirsiniz. Bunun için en az 100 lira ile başlangıç yapmanız gerekmektedir. Aynı zamanda toplu olarak para yatırma imkânınız olan hesaplar ve seçeneklerde vardır. Garanti Bankası şubelerine gittiğinizde konu ile ilgili detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra çocuğunuza tasarrufu öğretmek için bir kumbara almak isterseniz bu kumbaraya Garanti Bankası aracılığı ile 54 liraya sahip olabilirsiniz.

İş Bankası: 0 ile 18 yaş arasındaki çocuklarınıza yatırım yapabileceğiniz bir hesaptır. En az 30 lira ile başlangıç yapmanız gerekmektedir. Yine TL, Dolar ya da Euro cinsinden ayrıca altın cinsinden yatırım yapabilirsiniz.

Akbank: Ailem fonu ile yatırım yapmanıza olanak sağlar. Minimum 10 lira ile başlangıç yapmanız gerekir.

Şeker Bank: Şeker çocuk hesabı ile yatırım yapmanıza olanak sağlar. Minimum 50 lira ile başlangıç yapmanız gerekir. TL, Euro ve Dolar cinsinden yatırım yapabilirsiniz.

Bu bankalar haricinde de çocuk hesabı açabileceğiniz bankalar mevcuttur. Bu bankalar Vakıfbank, Ziraat Bankası, ING Bank şeklinde sıralanabilir. Sizler de çocuklarınız doğmadan ya da ilerleyen süreçlerde onların geleceklerine yatırım yapmak isterseniz, bu bankalar aracılığı ile yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir