1. Anasayfa
 2. İhtiyaç Kredisi
Trendlerdeki Yazı

2022 İhtiyaç Kredisinde En Avantajlı Faiz Oranına Sahip Krediler

En avantajlı faiz oranına sahip krediler arasında düşük faizi ile dikkat çeken bankalar ve kredi koşulları nelerdir?


0

2022 yılında belirli bankalar ihtiyaç kredisi sınıfında avantajlı şartları sunmaya devam ediyor. 2022’de düşük faizli kredi veren bankalar, Vakıfbank, Ziraat Katılım, Halkbank, Ziraat Bankası, ING, Enpara.com, Akbank şeklinde açıklandı. Peki, en avantajlı faiz oranına sahip krediler neler hep beraber inceleyelim.

En Avantajlı Faiz Oranına Sahip Krediler Hangisi?

Bu bankalardan %1.55 ile %2.07 arasında değişen faiz oranları kapsamında 50 bin TL ihtiyaç kredisi almak mümkün hale geldi. Bankaların sunduğu 50 bin TL’lik avantajlı ihtiyaç kredilerine ve faiz oranlarına ilişkin tüm bilgileri yazımızın devamında sizlere sunuyoruz.

Vakıfbank Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank, 2022 senesi içerisinde 50 bin TL tutarında ihtiyaç kredisini hem kendi müşterilerine hem de başka banka müşterilerine %1.55 faiz oranı üzerinden sunuyor. Bu oran ile düşük faizli kredi veren bankalar listesinde ilk sıraya yerleşen Vakıfbank, aynı zamanda vade imkanıyla dikkat çekiyor. Düşük faiz oranlı Vakıfbank kredisine dair nitelikler:

 • 50 bin TL’lik ihtiyaç kredisi, %1.55 faiz oranından kullanılır.
 • Kredi için maksimum 36 ay vade seçimi yapılabilir.
 • Kredinin aylık taksitleri 1.918 TL olarak hesaplanır.
 • 50 bin TL kredinin 36 ay vadede yapılacak toplan geri ödemesi 69.301 TL olarak belirlenmiştir.

En avantajlı faiz oranına sahip krediler arasında düşük faizi ile dikkat çeken Vakıfbank ihtiyaç kredisine, en yakın Vakıfbank şubesinden başvuru yapmak mümkündür.

Ziraat Katılım Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Ziraat Katılım Bankası tarafından verilen düşük faizli ihtiyaç kredisi, 50 bin TL’ye kadar kullanılabiliyor. Kredinin diğer özellikleri ise şu yönde:

 • 50 bin TL ihtiyaç kredisi 36 ay vade kapsamında %1.63 faiz oranı üzerinden kullanılabiliyor.
 • Kredinin aylık taksitleri 1.984 TL olarak hesaplanırken, 36 ay vade sonundaki toplan geri ödeme tutarı 70.881 TL’dir.

Ziraat Katılım Bankasının herhangi bir şubesinden 50 bin TL limitli krediye %1.63 faiz oranı kapsamında başvuru yapılabilir.

Nefes Kredisi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Halkbank Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Halkbank düşük faizli ihtiyaç kredisi, %1.71 faiz oranı üzerinden kullanılır. 50 bin TL krediyi %1.71 faiz oranı üzerinden alanlar 36 ay vade imkanından yararlanabilirler. 36 ay vade kapsamında kredinin toplam geri ödemesi 71.470 TL iken aylık taksitleri 1.978 TL’dir.

Ziraat Bankası Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankasının 50 bin TL limitli ihtiyaç kredisi en avantajlı faiz oranına sahip krediler kategorisinde 4. Sırada yer alıyor. Ziraat Bankası tarafından, %1.93 faiz oranı üzerinden maksimum 36 ay vade ile 50 bin TL kredi veriliyor. Kredinin aylık taksitleri 2.063 TL olarak belirlenmiştir. Toplam geri ödeme tutarı ise 74.512 TL olarak hesaplanır.

ING Bank Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

ING Bankasından düşük faiz oranıyla kredi almak isteyenler, 50 bin TL limitli ihtiyaç kredisini seçerek %1.94 faiz oranından yararlanabilirler. Bu kredi için maksimum 36 ay vade tanımlatabilir ve aylık 2.066 TL taksit ödemesi yapabilirler. 36 ay sonunda geri ödenecek toplan tutar ise 74.652 TL olarak ödeme planında belirlenmiştir.

Enpara.com En Avantajlı Faiz Oranına Sahip Krediler

Enpara.com düşük faizli ihtiyaç kredisi 50 bin TL’ye kadar %1.99 oranında faiz üzerinden kullanılabilmektedir. En çok 36 ay vade seçeneği olan kredinin aylık taksitleri 2.086 TL’dir. Vade bitiminde geriye ödenmesi gereken toplam tutar ise 75.094 TL olarak hesaplanır.

Enpara.com’un düşük faiz oranlı kredi çeşidine başvurmak için mobil cihaza Enpara uygulaması indirilmelidir.  Uygulamaya giriş yapılarak, “şifre al ve kayıt ol” menüsüne erişim sağlanmalıdır. Cep telefon numarası girişi ardından alınan SMS şifre ile uygulamaya giriş sağlanır. Uygulama ana sayfasından “kredi başvuru” menüsüne tıklanarak, 50 bin TL kredi, 36 ay vade ve  %1.99 faiz oranı seçimi üzerinden talep edilebilir. Bu krediye ancak Enpara.com mobil bankacılık uygulaması üzerinden başvuru yapılabilmektedir.

Akbank Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Akbank 2022 yılında %2.07 oranında faiz kapsamında 50 bin TL ihtiyaç kredisi sunmaya devam ediyor. Kredinin ödeme planında ise 2.117 TL aylık ödeme tutarı, 36 ay maksimum vade süresi ve 76.484 TL toplam geri ödeme bilgisi yer alıyor. Düşük faizli krediye başvurmak için başvuru şartlarını sağlamak ve herhangi bir Akbank şubesinden kredi müracaat formunu doldurmak gerekir.

2022 İhtiyaç Kredisinde En Avantajlı Faiz Oranına Sahip Krediler
2022 İhtiyaç Kredisinde En Avantajlı Faiz Oranına Sahip Krediler

En Avantajlı Faiz Oranına Sahip Krediler İçin Başvuru Koşulları

Farklı bankalar tarafından sunulan En Avantajlı Faiz Oranına Sahip Krediler için sağlanması gereken şartlar şunlardır:

 • 18 yaşını doldurmuş olmak,
 • Düşük kredi notuna sahip olmamak,
 • Düzenli gelire sahip olmak,
 • Geliri maaş bordrosu veya gelir belgesi ile beyan edebilmek,
 • Yasal takibe düşmüş kredi ve kredi kartı borcuna sahip olmamak,

Bu şartları sağlayanlar farklı bankaların sunduğu düşük faiz oranlı kredilere başvuru sağlayabilirler.

Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Başvuru Evrakları Neler?

Düşük faizli kredi başvurusunda bankalara sunulması gereken evraklar:

 • Maaş bordrosu veya gelir belgesi,
 • TC kimlik kartı veya nüfus cüzdanı,
 • İsme düzenlene telefon, doğalgaz veya elektrik faturası,
 • İkamet belgesi,
 • Banka veznesinden alınarak doldurulan ve imzalanan başvuru formu,

Bu evrakların teslimi kapsamında düşük faizli ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilmektedir.

Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

2022 düşük faizli ihtiyaç kredileri kategorisinde yer alan Enpara.com kredisine Enpara uygulaması içerisinden başvuru yapılır. Düşük faizli kredi veren bankalar arasındaki Vakıfbank, Ziraat, ING ve diğerlerine ise banka şubelerinden başvuru yapılır. Tercih edilen bankanın en yakın şubesine gidilerek, kredi departmanı müşteri temsilcileri ile görüşme sağlanır. Evrak teslimi ardından, kredi başvuru formunun doldurmasıyla müracaat tamamlanır. Şartlara uygunluk halinde kredi tutarı aynı gün bankadan açılan hesaba teslim alınır.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir