1. Anasayfa
 2. Banka Kampanyaları

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2021


0

Gelir belgesiz kredi, pek çok vatandaşın pandemi sürecinde ihtiyaç duyduğu bir kaynak olmuştur. Bankalar vatandaşlara kredi sağlayabilmek adına bazı şartlar getirir. Bu şartlardan biri de kredi çekecek kişiye ait gelir belgesidir. Gelir belgesi, kişinin aylık kazancını gösteren önemli bir belgedir ve genellikle kredi çekerken bankalar tarafından istenir.

https://www.youtube.com/watch?v=mwffix8Lrng

Maaş bordrosu olarak da bilinen gelir belgesi, kredi çekecek kişilerin gelirinin tespitinde önemlidir. Gelir belgesi olmayan vatandaşlar ise, kredi çekme işlemlerinde zorluk yaşayabilmektedir. Peki, gelir belgesi olmadan kredi çekilebilir mi? Gelir belgesiz kredi veren bankalar hangileridir? Krediye başvuru aşamaları nasıl gerçekleştirilir? Tüm bu soruların yanıtını yazının devamında aktardık.

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Çekilir mi?

Ekonomik açıdan zorda kalan pek çok vatandaş, esnaf ve çalışan krediye ihtiyaç duyar. Kredi çekebilmek için bankalarca düzenlenen birkaç şartın yerine getirilmesi gerekir. Şartlardan ilki gelir belgesinin bankaya sunulmasıdır. Çoğu banka, kredi işlemlerinin gerçekleştirebilmesi için maaş bordrosunun bankaya verilmesini gerekli kılar. Bankalar bu şekilde verilen kredinin güvencesini sağlamış olur.

Ancak bazı bankalardan gelir belgesi olmadan kredi çekebilmek mümkündür. Tabii ki gelir belgesi olmadan kredi çekmek bankanın vatandaşa olan güvenini azaltır. Fakat vatandaşlar tarafından birkaç özel şartın yerine getirilmesiyle gelir belgesiz kredi çekmek mümkündür. Bu özel şartlar bankadan bankaya farklılık gösterir. Genellikle aşağıdaki şartlar aranmaktadır:

 • Taahhüt verme sözü vermek
 • Kredi için kefil bulmak
 • Ek gelir (varsa) belgeleyip sunmak
 • Sahip olunan varlıklardan ipotek göstermek

Yukarıdaki özel şartların yerine getirilmesiyle bazı bankalardan gelir belgesi olmadan kredi çekebilmek mümkündür.

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2021
Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2021

Herhangi bir kurumdan sabit geliri olmayan esnaflar, çiftçiler ve çalışanlar kredi çekerken gelir belgesi sunamamaktadır. Bu konudan oldukça mustarip olan vatandaşlar, gelir belgesiz kredi veren bankaların yolunu tutmaktadır. Maaş bordrosuz kredi nasıl çekilir sorusu ise her vatandaşın merak ettiği konulardan biridir.

Her bankanın kredi çekmek için farklı hizmet kanalları bulunur. Pek çok farklı yoldan gelir belgesi olmadan kredilere başvuru yapılabilir. Genellikle başvuru kanalları aşağıdaki gibidir:

 • SMS yoluyla başvuru
 • Müşteri hizmetlerini arayarak başvuru
 • Bankaların mobil uygulamalarından başvuru
 • İnternet bankacılığı üzerinden başvuru

Hemen hemen her bankada kullanılan bu kanallar, kredi başvurusunda kullanılmaktadır. Bankadan bankaya ise başvuru detayları değişebilmektedir. Aşağıda gelir belgesiz kredi nasıl alınır, hangi bankalardan başvuru nasıl yapılır, detaylıca aktarıldı.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2021

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2021
Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2021

Gelir belgesi olmadan kredi veren pek çok banka bulunur. Bu bankalar gelir belgesi olmayan çalışanlardan özel birkaç şart isteyebilir. Bu ve istenen diğer şartların yerine getirilmesi kredi başvurusunun onaylanmasını mümkün kılar. Gelir belgesiz krediye başvuracak bireyler aşağıdaki bankaları tercih edebilir.

ING Bank Gelir Belgesi Olmadan Kredi Alma

ING Bank gelir belgesiz kredi için özel  “Mini Kredi” isimli ihtiyaç kredisi kampanyası ile maksimum 5 bin TL’ye kadar kredi çekebilme imkânı sunmaktadır. 5 bin TL’lik kredi çekimi yapılırsa, en yüksek 4 yıllık bir vade imkanı tanınmakta. Bir diğer kredisi ise cepte kredi uygulamasıdır. Cepte kredide 1,49 faiz, 36 ay vade ve 3 ay ertelemeli olarak kredi çekebilmek mümkündür. Mini ve cepte krediye başvurmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

İnternet Sitesinden Başvuru

 • Bankanın resmi internet sitesine gidin.
 • Kredi başvurusu bölümüne girin ve ekrana gelen başvuru formunu eksiksiz olarak doldurun. Burada istenen bilgiler, TC kimlik numarası, doğum tarihi ve cep telefonu numarası gibi önemli bilgileri içerir. Doğru ve eksiksiz şekilde doldurduğunuzdan emin olun.
 • Başvuru formunu gönder butonuna tıklayarak işlemleri tamamlamış olursunuz.

Şubeye Giderek Başvuru

 • Mini kredi için istenen evrakları ve şartları sağladığınızdan emin olun.
 • Genellikle; kimlik kartı, oturma belgesi, ehliyet ve varsa maaş bordrosu başvuru sürecinde yeterli olmaktadır.
 • Tüm bu şartları sağladıktan sonra evrakları da yanınıza alarak ING şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Mobil Bankacılık Uygulamasından Başvuru

 • ING Bank’ın mobil uygulamasını mağazalar aracılığı ile akıllı telefonunuza indirin.
 • Size verilen internet şifresi ve müşteri numarası ile kayıt işlemlerini tamamlayın.
 • Kimlik doğrulama işlemlerinin ardından menüde yer alan kredi başvurusu bölümüne girin, yukarıdaki internet sitesinden başvuru adımlarının aynısını burada da tekrarlayın.

Akbank Gelir Belgesi Olmadan Kredi Başvurusu Yapma

Akbank Gelir belgesiz kredi başvurusu yapılabilen bir diğer banka olarak karşımıza çıkmaktadır. Akbank vatandaşlardan gelir belgesi istememesine karşılık olarak kredi notunun yüksek olmasına önem vermektedir. Vatandaşlar kredi başvurusunda bulunurken bu hususu göz önünde bulundurmalıdır. Akbank özellikle kredi notunun yüksek olmasına baktığı için, bu şartı sağlamanızla birlikte kredi başvurunuz onaylanacaktır.

Şartı sağlayan vatandaşlar gelir belgesi olmadan 40 bin TL’ye kadar kredi çekebilmektedir. Söz konusu krediyi 48 ay vade fırsatı ile çekebilmek mümkündür. Başvuru sürecini tamamlamanın en hızlı yolu Akbank Mobil uygulamasıdır. Vatandaşlar uygulamayı indirdikten sonra müşteri numaraları ve şifreleriyle kayıt olabilir, başvuru ekranından kredi başvurusu yapabilir.

Ziraat Bankasız Gelir Belgesi Olmadan Kredi Alma

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2021
Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2021

Gelir belgesiz kredi veren bankalar arasında bir diğeri de  Ziraat Bankası’dır. Kamu bankası olan Ziraat bankası gelir belgesiz kredi imkanı ile vatandaşlar için 60 ay vade fırsatı sunan ihtiyaç kredisi vereceğini açıklamıştı. Gelir belgesi olmadan çekilen kredinin faiz oranı ise %1,58 oranındadır. Bu faiz oranı kredi başvurusu yapan vatandaşın kredi notuna bağlı olarak değişebilmektedir.

Vatandaşlar çekmek istedikleri kredi tutarını, Ziraat Bankası’nın kredi hesaplama ekranından sorgulayabilmektedir. Burada çekilecek kredinin türü seçilir. Ardından tutar ve vade ilgili alanlara girilir. Faiz oranıyla işlenen kredinin son tutarı hesaplama sonucunda gösterilir. Krediye başvuru yapacak bireyler ise Ziraat Bankacılık internet sitesini ya da Ziraat Mobil uygulamasını tercih edebilir. Şubeden ve müşteri hizmetlerinden de kredi başvurusu yapılabilmektedir.

Odeabank Gelir Belgesi Olmadan Kredi Alma

Odebank gelir belgesiz kredi veren bir diğer bankadır. Odeabank da Akbank gibi kişinin kredi notuna önem vermektedir. Kredi notu yüksek olan vatandaşlar kredi imkanından yararlanabilir. 15 bin TL’ye kadar kredi çekebilme imkanı sunan Odeabank, 36 ay vade fırsatı sunar.

Krediye başvurmak isteyen bireyler internet bankacılığını ya da müşteri hizmetlerini tercih edebilir. Odeabank üzerinden kredi alacaklara önerilen, şubeye bizzat gidilerek başvuruda bulunulmasıdır. Şubeye gerekli evrakların da getirilmesiyle başvuru işlemlerine başlanmış olur.

İş Bankası Gelir Belgesi Olmadan Kredi Alma

uygun-banka-kredisi-en-uygun-kredi-kampanyasi-2021

İş Bankası üzerinden maaş bordrosu olmadan kredi almak isteyen bireylerin kredi notuna bakılır. İş Bankası için kredi notu oldukça önemlidir. Gelir belgesinden sonra vatandaşa dair bir güvence aracı da kredi notudur. Kredi notu ne kadar yüksekse, belgesiz kredi çekme olanağı o kadar artacaktır. İş Bankasından gelir belgesi olmadan 50 bin TL’ye kadar kredi çekilebilmektedir.

Krediye başvuru yapacak bireyler pek çok farklı kanalı tercih edebilir.

SMS ile Başvuru

 • Cep telefonunuzun mesaj bölümüne girin.
 • NAKİT yazıp bir boşluk bırakın ve TC kimlik numaranızı yazın. Ardından çekmek istediğiniz tutarı ve aylık gelirinizi 4402’ye mesaj atarak gönderin.
 • Mesaj gönderimine bir miktar sms ücreti kesilebilir.

İnternet Adresi Üzerinden Başvuru

 • Gelir belgesiz kredi için İş Bankası web sitesini ziyaret edin.
 • Sayfada yer alan kredi başvurusu bölümüne girin ve ekrana gelen başvuru formunu eksiksiz olarak doldurun. Burada istenenler; TC kimlik numarası, doğum tarihi ve cep telefonu numarası gibi önemli bilgileri içerir. Doğru ve eksiksiz şekilde doldurduğunuzdan emin olun.
 • Başvuru formunu gönder butonuna tıklayarak başvuruyu gönderin.

Yukarıdaki kanallardan SMS ile başvuru, kısa sürede cevap almanızı sağlayacaktır. İlgili banka çalışanları kredi şartlarını sağlayıp sağlamadığınıza bakarak kredi çekebilme durumunuzu sizi arayarak bilgilendirecektir.

Denizbank Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesiz kredi veren bankalar listesinde Denizbank da yer almakta. Denizbank 30 bin TL’ye kadar gelir belgesi olmadan kredi fırsatı sunuyor. Sigortası olmayan bireyler banka şubelerine giderek işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Ayrıca bankanın web sitesini ziyaret ederek de başvuruda bulunmak mümkün.

Web sitesindeki başvuru formunda istenen bilgileri eksiksiz doldurmanızın ardından başvuru süreci başlamış olur. Kişisel cep telefonu numaranıza başvuruya dair sonuç SMS yoluyla gönderilir.

Siteden başvuru yapmayan bireyler SMS yoluyla daha hızlı şekilde sonuç alabilir.

 • Cep telefonunuzun mesajlar bölümüne girin.
 • KREDİM yazıp bir boşluk bırakın ve TC kimlik numaranızı yazın. Ardından mesajı 3280’e gönderin.

Krediye onay verildiği takdirde Denizbank şubesine kimlik kartınızla birlikte giderek kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Editörün okuma önerisiBedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar | 2021

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar 2021

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar 2021
Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar 2021

Çalışmayan vatandaşların kredi kartı alabilmeleri güç bir durumdur. Fakat günümüzde pek çok banka bu mağduriyeti ortadan kaldırmaya yönelik önemli girişimlerde bulunmaktadır. Çalışmayan vatandaşların bankadan kredi kartı alabilmeleri için öncelikli olarak bankaya ek gelir göstermeleri gerekir. Kişilerin hiçbir ek geliri bulunmuyorsa bankalar da kredi kartı vermezler.

Peki, gelir belgesi olmadan kerdi kartı nasıl alınır? Örneğin kira geliri ya da farklı bir şekilde alınan bir gelir varsa, vatandaşların bu durumu bankaya belirterek belgelemeleri gerekir. Belgelemenin ardından banka vatandaşlara kredi kartı verebilmektedir. Ayrıca çalışmayan ve gelir belgesi olmayan bireylerin kredi kartı alabilmek için 1400 üzerinde kredi notuna sahip olması gerekir.

Tüm bunlara ek olarak; temiz bir sicil kaydına sahip ve kara listeye girmemiş olmak da istenen diğer şartlar arasında yer alır. Gelir belgesiz kredi kartı almak isteyen bireyler aşağıdaki bankaları tercih edebilir:

 • Akbank – Axess Kredi Kartı
 • QNB Finansbank – CardFinans
 • Garanti Bankası – Bonus Kart
 • Yapı Kredi – World Card
 • TEB – Bonus Kart
 • Denizbank – Bonus Kart

Yukarıdaki bankaların yanı sıra Odebank’da Bank’O Card’ı gelir belgesi olmadan vatandaşlara vermektedir. Şartların sağlanmasının ardından kredi kartları kullanıma açılacaktır.

10 Bin TL Kredi Garanti Bankasına Başvuran Herkese Verilecek

Gelir belgesiz kredi veren bankalar konusunda detaylı bir rehber hazırlamaya çalıştık. Bu konuda sizlerinde merak ettiği sorular var ise bize yorum olarak iletebilirsiniz.

[togglegroup type=”popout”]


[/togglegroup]

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir