1. Anasayfa
  2. Krediler

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar | 2021


0

Son zamanlarda bedelli askerlik sisteminin hayata geçirilmesiyle birlikte, bedelli askerlik kredisi veren bankalar da sayıca artmaktadır. Birçok kişi eğitim ve iş hayatlarında kesinti ve zorluk yaşamamak için askerliğini bedelli olarak yapmak istemekte. Buna bağlı olarak bedelli askerlik ücretini ödemekte zorluk çeken vatandaşlara bankalar da kredi desteği veriyor.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

uygun-banka-kredisi-bedelli-askerlik-kredisi-veren-bankalar

Bedelli askerlik kredisi veren bankalar, askerliklerini bedelli olarak yapmak isteyenlere kolaylık sağlamak amacıyla kredi desteği sağlıyor.

  • Ziraat Bankası,
  • Garanti BBVA,
  • TEB,
  • Akbank,
  • Türkiye İş Bankası,
  • Vakıfbank

1. Ziraat Bedelli Askerlik Kredisi

Ziraat Bankası sağlamış olduğu askerlik kredisi yardımını 2021 yılı ile bırakmıştır. Vatandaşlara ihtiyaç kredisi ile ihtiyaçlarını sağlaması planlanmaktadır. Buna göre ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaşların kredi çekmesine engel olumsuz bir durumunun olmaması gerekmektedir.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisinden yararlanmak isteyen kişiler T.C kimlikleriyle birlikte banka şubelerine giderek başvuruda bulunabileceklerdir. Ayrıca Ziraat Bankası internet şubelerinden de işlem sağlanabilecektir.

2. TEB Bedelli Askerlik Kredisi

TEB bedelli askerlik kredisi kullanmak isteyen kişilere belirlenmiş olan fiyatlar üzerinden uygun fiyatlı kredi desteği sağlamaktadır. TEB kredi desteğinden faydalanabilmek için banka şubeleri veya internet aracılığı ile kolaylıkla başvuru yapılabilmektedir.

TEB’in sağlayacağı kredi vade oranı 36 ay olup 3 ay ertelemeli olarak gerçekleştirilecektir. Bedelli kredi desteğinden faydalanabilmek için, T.C kimlik fotokopisi, maaştan almış olduğu gelir belgesi, sabit bir gelirin olduğuna dair belge ve ehliyet ile birlikte başvuruda bulunabilecektir.

3. Halkbank Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar Listesinde Yer Alıyor

Bedelli askerlik kredisi hangi bankalar veriyor sorusuna cevap olarak Halkbank bedelli askerlik kredisi ile vatandaşlara kredi desteği sağlayan bankalardan biridir. Bankaya belli bir gelirinin olduğuna dair belgenin iletilmesi kredi çekmek için yeterli olacaktır. Halkbank’tan bedelli askerlik kredisi kullanabilmek için gerekli belgelerle birlikte banka şubelerinden başvuruda bulunulabilecektir.

4. Vakıfbank Bedelli Askerlik Kredisi

Vakıfbank bedelli askerlik kredisi sağlayarak acil nakit ihtiyacının karşılanmasında vatandaşlara kredi desteği sağlamaktaydı. Fakat sağlamış olduğu kredi desteği sona ermiştir. Gerekli ihtiyaçları için kredi çekmek isteyen vatandaşlara Vakıfbank, bireysel ihtiyaç kredisi ile destek vermektedir.

Vakıfbank’tan 125 000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kullanılabilecektir. Vakıfbank’tan kredi desteği başvurunda bulunabilmek için, T.C kimlik fotokopisi, maaş bordrosu ve ikametgah ile birlikte banka şubelerine giderek başvuru işlemleri tamamlanabilecektir. Vatandaşlar 1,79’dan başlayan faiz oranı ile kredi kullanabileceklerdir.

Bedelsiz Askerlik Yapanlara Kredi

Devlet, vatandaşlara kredi desteği sağlayarak onlara destek vermeye devam ediyor. Bedelli askerlik yapanlara sağlanan kredi desteğinin ardından, askerliğini bedelsiz yapanlara da 0 faizle 170 000 TL kredi verilmesi planlanıyor.

İlginizi Çekebilir: 10 Bin TL Kredi Garanti Bankasına Başvuran Herkese Verilecek

Bankalar bedelli askerlik kredisi ile uygun kredi desteği sağlayarak bedelli askerlik kredisi kullanmak isteyen vatandaşlara kredi desteği sağlamaktadır.

1. Garanti BBVA

Bedelli askerlik kredisi vererek askerliklerini bedelli olarak yapmak isteyenlere acil nakdi kredi desteği sağlayan Garanti BBVA, uygun kredi desteği ve faiz oranlarıyla bu konuda vatandaşların yardımın koşuyor. 1.49’dan başlayan banka faiz oranlarıyla 36 aya kadar kredi kullanılabilecektir.

Garanti BBVA 3 ay ertelemeli olarak vereceği kredi için en fazla 100 000 TL’ye kadar kredi desteği sağlayacak. Bankanın faiz oranları 1.49’dan başlamaktadır.

2. Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar Listesinde Akbank Da Bulunuyor

Akbank sağlamış olduğu uygun koşullu kredi faizleriyle birlikte, ihtiyacı olanlara ihtiyaç kredi ile destek sağlıyor. Kredi koşullarına uygunluk sağlayan ve 18 yaşını dolduran herkes gerekli belgeleri ayarlayarak banka şubelerine başvurmaları halinde kredi desteğinden faydalanabilecek.

Akbank’tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler 1,74’ten başlayan kredi faiz oranlarıyla 36 aya kadar vade ile kredi kullanabilecek .

Bedelli askerlik kredisi veren bankalar 2021, askerliğini bedelli olarak yapmak isteyenlerin en sık araştırdığı ve merak ettiği konulardan biridir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir