1. Anasayfa
  2. Krediler

Banka Dışında Kredi Veren Yerler


0

Borç para bulma ihtiyacı hayatın akışı içerisinde pek çok kişinin zaman zaman yaşadığı son derece olağan durumlar olmak ile beraber bu nokta da ilk akla gelen ve en çok tercih edilen çözüm yolu da bankalar ve onların kredi hizmetleri olmaktadır. ancak adı geçen bu yerler kredi hizmeti sunacakları kişilerde belli başlı özellikler aramakta olup bu şartları taşımayan kişilere hiçbir şekilde hizmet sunumu gerçekleştirmemektedirler.

Kredi Veren Yerler

Anlatılan durumda olup da kredi alma konusunda sıkıntı yaşayan ve bu sebepten dolayı mevcut olan maddi problemlerini çözemeyen kişiler kendilerine banka dışında kredi veren yerler aramakta olup bugünkü yazımızda bahsi geçen kişilere yönelik olarak banka dışında kredi veren yerler listesi vererek mevcut sorunlarını çözmeleri için birkaç tavsiyede bulunacağız.

Bu Yazımızda Neler Var :

Banka Dışında Kredi Veren Yerler

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB): Almak istediğiniz kredinin niteliğine göre adı geçen bu kurum üzerinden son derece uygun şartlar altında kredi almanız mümkün olmaktadır. genel çerçevede yatırımcılara ve girişimcilere kredi veren bu yer eğer belirtilmekte olan özellikleri taşıyor iseniz size de hizmet sunumu gerçekleştirecektir.

Biriktirme ve Yardım Sandıkları: Ülkemizde hizmet vermekte olan kurumlardan bazıları bünyelerinde çalışmakta olan kişiler için diledikleri zaman uygun şartlarda kredi alabilecekleri biriktirme ve yardım sandıkları kurmuş olup bankalara ihtiyaç duymaksızın kredi çekme imkanı sunmaktadır. Eğer siz de böyle bir olanağa sahip olan kurumda çalışıyor iseniz rahat şartlarda kredi alarak mevcut olan nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

İkrazatçı Firmalar: Ülkemizde resmi olarak borç para verme işlemi yapan bu yerlerin işleyiş sistemi tıpkı bankalarınki gibi olmak ile beraber tek farkları müşterileri sıkı bir eleme sürecinden geçirmeden direk olarak kredi vermeleridir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken hususların başında da kendilerini ikrazatçı firma olarak tanıtan tefecilerden uzak durulması gelmektedir.

Kredi Danışmanlık Firmaları: Son zamanlarda bir hayli popüler olan bu yerler de her durumdan kişiler için kredi alınabilen firmalar olma özelliği taşımaktadır. Güvenli bir kredi danışmanlık firması bularak senet karşılığında hizmet almak mevcut olan nakit sıkıntınızı çözmeniz için sizlere yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir