1. Anasayfa
  2. Bankalar

İnternetten Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır


0

Kredi kartı kullanmak hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştırdığından dolayı hemen hemen herkesin en az bir adet kredi kartı mevcut olmakta, bu ödeme araçlarına sahip olmayan kişiler ise başvuru yapmak istemektedir. Bu aşamada en tercih edilen yöntem ise internetten kart başvurusu yapmak olsa da pek çok kişi internetten kredi kartı başvurusu nasıl yapılır, ne zaman sonuçlanır gibi konularda tereddüt yaşamakta ve bu yüzden de bahsi geçen konuda biraz çekimser davranmaktadır.

İnternetten Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bilmelisiniz ki bahsi geçen yöntem ile kredi kartı başvurusu yapmak banka şubelerine giderek işlem yapmaktan çok daha kolay olmaktadır. Yapmanız gerekenler aşağıda belirtildiği gibi olmaktadır.

A. İlk olarak yapmanız gereken hangi bankadan kredi kartı almak istediğinize dair bir karar vermektir. Daha sonra talep oluşturacağınız bankaya ait mobil uygulamayı indirebilir ya da direk olarak internet şubesine giriş yapabilirsiniz. Bu iki seçenek dahilinde de izlenecek yollar benzer olduğu için işlem yapmanız son derece kolay olacaktır.

İnternetten kredi kartı başvurusu
İnternetten kredi kartı başvurusu

B. Bu işlemi yapmak için ise bahsi geçen sistemlere giriş yapmanız gerekmektedir. Bu giriş işlemini sağlamak içim ise kullanıcı adı ve şifreniz olması gereklidir. Bu bilgileri ise yine kullanmakta olduğunuz uygulamalar aracılığı ile öğrenebileceğiniz gibi bunun yerine bankanızın çağrı merkezini de aramayı tercih edebilirsiniz.

C. Giriş işlemini tamamladıktan sonra kullanmakta olduğunuz uygulamanın ana menüsü üzerinden kredi kartları bölümüne tıklamalısınız. Hali hazırda bir kredi kartınız olmadığı için karşınıza direk olarak başvur sekmesi çıkacaktır. Bu sekmeye tıklayarak oldukça hızlı ve son derece kolay bir şekilde başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İnternetten Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

İnternetten kredi kartı başvurusu işleminden sonra bankanız ilk olarak sizinle alakalı olarak ufak bir araştırma yapacak ve kredi kartı alıp alamayacağınız konusunda bir karar verecektir. Başvurunuzun ulaşması ve de hakkınızda yapılacak olan inceleme bir kaç gün süreceği için olumlu ya da olumsuz olarak sonucunuz da bu zaman zarfında tarafınıza bildirilecektir.

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir