1. Anasayfa
  2. Kripto Paralar

Binance Ne Kadar Komisyon Alıyor?


0

Binance ne kadar komisyon alıyor sorusunu ilk kez başlayan kullanıcılar çok merak eder. Komisyon değerlerinin oldukça düşük olduğunu belirtebiliriz. Dünyanın işlem hacmi bakımından en büyük borsası olan Binance, kullanıcı sayısı bakımından da geniştir. En dikkat çekici yönü ise kurumsal üye sayısının fazla olmasıdır. Yani, yatırım yapmak isteyen pek çok şirket Binance’ye güvenerek kayıt işlemini gerçekleştirmiştir.

Binance’yi Kim Kurdu ve Hangi Ülkeye Ait?

Binance hangi ülkeye ait sorusu da çok sık merak edilir. Binance’nin sahibi 1977 yılında doğan Changpeng Zhao’dur. Çin asıllı olan Zhao, babasının Çin’den sürülmesi sonucu Kanada’da yaşamını sürdürmüştür. Kanada’da eğitim gören Zhao, bilgisayar bilimi üzerine okumuştur. Gençlik yıllarında McDonal’s’ta çalışan Zhao Biannce’yi kurdu.

Binance 2017 yılında Çin merkezli olarak kurulmuş olsa da Çin Hükümeti kripto paraya yasak getirince Japonya’ya taşınmıştır. İlerleyen zamanlarda Malta’da da ofis açmıştır. Bu nedenle Binance’nin herhangi bir ülkeye ait olduğunu söylemek mümkün değildir.

Binance Güvenilir mi?

İlk defa Binance’ye kayıt olacak kişiler borsanın güvenilir olup olmadığını merak eder. Yukarıda vermiş olduğumuz bilgiler aracılığı ile Binance’nin güvenilir olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü milyonlarca kullanıcı bu borsada yatırım yaparak birikim elde etmektedir. Büyük şirketler dahi küçük komisyonlar ödeyerek büyük yatırım yaparlar. Uzun süredir kesintisiz bir şekilde hizmet veriyor olması da Binance’nin güvenilir olduğunu gösterir.

Binance’nin hackerlerin saldırısına maruz kaldığını da belirtmek isteriz. Öyle ki 2019 yılında hackerler Binance’den 7 bin Bitcoin çaldı. Bu da o zamanlar 40 milyon dolara eş değerdi. Ancak Binance, 7 bin Bitcoin çalınmasına rağmen kullanıcıların bu durumdan hasar kalmasını önledi.

Binance Kimlik Bilgilerini Vermek Güvenli mi ?

Kripto para borsalarının pek çoğu üye olan kullanıcıların isim, soy isim, kimlik ve adres bilgilerini istemektedir. Kripto para borsalarının uyması gereken kurallar Türkiye Cumhuriyeti kurumları tarafınca yayınlanmıştır. Bu nedenle kimlik bilgilerini verirken çekinmenize gerek yoktur. Üye olduktan sonra Binance ne kadar komisyon alıyor sorusunun cevabını bulabilirsiniz. 0,01 ile 0,075 oranlarında komisyon vereceğinizi görebilirsiniz.

Kaynak : https://kredihizmeti.com/binance-ne-kadar-komisyon-aliyor/

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir