1. Anasayfa
 2. Güncel Finans Haberleri

Ticari Alacak Sigortasının Faydaları


0

Kredi sigortası ve finansal alanda uzmanlaşmış kadrosu ile hizmet veren Finance &Insurance uzmanları ile gerçekleştirdiğimiz sohbet üzerine sizin için şu notları topladık.

Sadakati oluşturmak için güçlü bir ticari araç olsa da, işletme sermayenizi ve nakit akışınızı etkileyebilecek iki ucu keskin bir kılıçtır. Nakit akışı yönetimi stratejinizin bir parçası olarak ticari alacak sigortası, bu alacak riskini kontrol etmenize yardımcı olabilir.

Ticari alacak sigortası ile kötü bir borç durumunda hızlı bir şekilde tazminat almanızı sağlayabilirsiniz. Sonuç olarak, işletme sermayesi oranınız iyileşir ve nakit girişlerinize ilişkin belirsizlik önemli ölçüde azalır.

Bu Yazımızda Neler Var :

Ticari Alacak Sigortası Ayrıca:

 • Bir satış yapıldıktan sonra bir ödemeyi geri almak için geçen ortalama gün sayısı olan GSÖ’nuzu (Günlük Satış Ödenmemiş) önemli ölçüde iyileştirmenize olanak tanır.
 • Kısa ve orta vadede operasyonlarınızı ve yatırımlarınızı verimli bir şekilde yönetme ve büyümenizi güvence altına alma yeteneğinizi garanti eder.
 • Finans ortaklarınıza gönül rahatlığı sunar, bankacılarınıza veya hissedarlarınıza şirketinizin finansal istikrarı konusunda güvence verir ve onlara finansmanınızı garanti altına alma konusunda daha büyük bir eğilim verir.
 • Ticari alacağınızın nakit akışınıza getirdiği riskleri kontrol ederken ticari gelişiminizi korur ve hızlandırır, size verimli ve esnek bir ticari alacak stratejisi avantajı sağlar.
 • Satış genişlemesi –Alacaklar sigortalıysa, bir şirket mevcut müşterilere güvenle daha fazla satış yapabilir veya çok riskli olarak algılanabilecek yeni müşterilerin peşine düşebilir.
 • Yeni uluslararası pazarlara açılma –Bu sigorta, benzersiz ihracat riskleri ve daha bilinçli büyüme kararları vermenize yardımcı olmak için pazar bilgisi sağlar.
 • Daha iyi finansman koşulları –Bankalar genellikle sigortalı alacaklara karşı daha fazla sermaye ödünç verecek ve ayrıca fon maliyetini düşürebilecektir.
 • Şüpheli alacak yedeklerinde azalma –Alacakların sigortalanması şirket için sermayeyi serbest bırakır. Ayrıca, alacak sigortası primleri vergiden düşülebilir, ancak kötü borç rezervleri değiller.
 • Eyleme geçirilebilir ekonomik bilgi –Ticari alacak sigortacısının bilgi veri tabanı ve teknoloji platformu, operasyonel ve bilgi maliyetlerini düşürmeye yardımcı olur.
 • Ödenmeme ve feci kayıplara karşı koruma –Öngörülemeyen bir olay, bir şirketi ve sigorta şirketini uyarmadan yakalarsa, fatura talep süreci aracılığıyla ödenir.
 • Satışlarda ve karlarda artış –Bir alacak sigortası poliçesi, poliçe sahibi hiçbir zaman talepte bulunmasa bile, bir şirketin satışlarını ve karlarını ek risk olmadan artırarak, genellikle kendi maliyetini birçok kez dengeleyebilir.
 • Geliştirilmiş borç veren ilişkisi –Ticari alacak sigortası, bir şirketin borç verenle olan ilişkisini iyileştirebilir. Çoğu durumda banka, varlığa dayalı bir krediye hak kazanmak için ticari alacak sigortası isteyecektir.

Finance &Insurance uzmanları Ticari Alacak Sigortasının aynı zamanda devlet destekli olan, Devlet destekli alacak sigortasının da ticari faaliyette bulunan işletmelerin değerlendirmeleri gerektiği ve bizde ekip olarak başka bir gün, bu konuda kendilerinin kıymetli değerlendirme ve önerilerini almak üzere ziyaret etmek üzere notlarımızı aldık.

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir